instagram [#167] Created with Sketch. phone-call Grid star facebook [#176] Created with Sketch. instagram [#167] Created with Sketch.

Despre Fundația M.E.V.

Fundația M.E.V. este dedicată inițierii și susținerii unor proiecte, activități și programe de impact în diverse domenii, având ca scop principal îmbunătățirea calității vieții și dezvoltarea comunităților. Prin eforturile noastre, ne angajăm să consolidăm capacitatea de acțiune și manifestare a comunităților în domenii precum cultural, artistic, științific, educațional, social și umanitar.

Misiunea noastră

Fundația M.E.V. are ca misiune promovarea și dezvoltarea unui mediu socio-cultural vibrant, prin crearea și susținerea unor comunități responsabile și active. Ne propunem să acordăm sprijin persoanelor defavorizate, inclusiv refugiaților aflați în situații de calamitate, conflict sau criză umanitară, asigurându-le accesul la resurse esențiale și servicii de suport.

Obiectivele noastre

Proiecte și Programe:

Elaborăm, promovăm și derulăm proiecte de impact care să răspundă nevoilor comunității în domeniile de responsabilitate.

Asistență Socială:

Facilităm activități de protecție și asistență socială pentru diverse categorii, cu un accent deosebit pe sprijinirea refugiaților și a persoanelor afectate de crize umanitare.

Educație și Cultură:

Organizăm expoziții, spectacole, seminarii, conferințe și alte evenimente care să promoveze valorile culturale și educaționale.

Sprijin Material și Financiar:

Acordăm donații, burse și alte forme de sprijin material și financiar pentru a îmbunătăți calitatea vieții celor în nevoie.

Protecția Patrimoniului:

Ne implicăm activ în conservarea și promovarea patrimoniului cultural, material și imaterial.

Voluntariat și Parteneriate:

Încurajăm voluntariatul și dezvoltăm relații de colaborare cu diverse organizații și instituții pentru a realiza parteneriate eficiente

Angajamentul nostru

Fundația M.E.V. își dedică resursele și expertiza pentru a răspunde nevoilor comunității și pentru a contribui la dezvoltarea unei societăți mai juste și mai echitabile. Ne angajăm să promovăm principiile protejării patrimoniului cultural, libertatea de creație, egalitatea de șanse și dezvoltarea durabilă, prin proiecte și inițiative care să aibă un impact pozitiv pe termen lung.

Fundația M.E.V. este locul unde pasiunea pentru schimbare întâlnește acțiunea concretă. Împreună, construim un viitor mai bun pentru toți.

Aboneaza-te la newsletter

Inscrie-te si fii la curent cu noutatile din lumea Fundatia Mev

SAL

Buna, te putem ajuta?